O filmu

30. srpna 2008 v 8:43 | mad |  Movie

V roce 2006 se objevily zprávy, že Matt Groening souhlasí s celovečerní verzí seriálu. Film "The Simpsons Movie (Simpsonovi ve filmu)", uvedený 27.7. roku 2007, má charakter dílu, "protaženého" do délky filmu.
Příběh filmu se točí kolem Homera, který zaviní největší katastrofu světa. Celý film je tvořen pomocí 2D technologie, na rozdíl od mnoha 3D animovaných filmů (ale i ve filmu je několik 3D scén, evidentně renderovaných pomocí počítače). Většina kopií filmu má v ČR český dabing, stejný jako dabing seriálu.
Za pozornost stojí i fakt, že česky dabovaná verze filmu unikla na Peer-to-per site dříve než verze anglická.


DĚJ:
Když Homer znečistí Springfieldské jezero hnojem od jeho prasátka jménem Pašík, stane se Springfield nejšpinavějším městem na Zemi. Ředitel společnosti EPA (Eko Profi Agentrura) Russ Cargill se svolením prezidenta Schvarzenegra nechá celé město zavřít do skleněné báně. Po té, co občané zjistí, že vše způsobil Homer, jsou na něj tak naštvaní, že ho chtějí zabít. A nezlobí se na něj jen Springfielďané, ale i celá rodina. Marge kvůli tomu, že ji neposlechl a exkrementy vyhodil do jezera, místo na legální skládku, Bart kvůli tomu, že se k vepříkovi chová lépe než k němu a Líza kvůli tomu, že naprosto zkazil životní prostředí. Naštěstí dá rodina Homerovi druhou šanci. Ze Springfieldu se jako jediní dostanou pryč díky díře v pískovišti. Simpsonovi se společně vydají bydlet na Aljašku, kde se avšak dozvědí o plánu naprostého zničení Springfieldu. Homer odmítá pomoc, a tak ho celá rodina, i když se smutkem, nadobro opustí. Po tom, co si Homer díky jedné šamance uvědomí, že Springfieldu a rodině pomoc musí se do města konečně vydá. Mezitím Marge s dětmi chytnou a odvezou je do Springfieldu, v kterém již tiká nachystaná bomba. Když se Homer dostane do města taky, na motorce vyjede po stěnách báně až k jejímu vrcholu (kde je malý otvor) a s Bartem, který jede s ním, bombu vyhodí. Výbuchem se skleněná báň rozbije a město je zachráněno. Homer tím urovná jak spor s občany, tak s rodinou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.